דף הבית
 
C ל- ++C - המדריך השלם
 
ברוכים הבאים לאתר המקיף ללימוד שפת ++C משפת C.
אתר לימודי זה מיועד בעיקר עבור אלו מכם שיודעים את עקרונות התכנות בשפת C ומעונינים ללמוד לתכנת גם בשפת ++C.
האתר, תוך הנחת ידע בסיסי בשפת C, ילמד אותך את כל אשר תידרש לו בבואך לתכנת בשפת ++C.

תוכן

בתחילה, תוכל ללמוד את כל התוספות החדשות בשפת ++C שלא קיימות בשפת C ואת מספר השינויים הקיימים בנושאים מסוימים בשפת ++C לעומת שפת C. כל זאת בפרק - תוספות לא מונחות עצמים.

לאחר מכן האתר מתחיל לעסוק בכל נושא התכנו מונחה העצמים ומימושו בשפת ++C.
הרעיונות המרכזיים בתכנות מונחה עצמים כמו מחלקות, אובייקטים ופונקציות חבר יוצגו בפרק - מחלקות.

לאחר שתבין את העקרונות הבסיסיים של התכנות מונחה העצמים תוכל ללמוד את הפרק הבא - הורשה וגישה, המציג את שני רעיונות חשובים בתכנות מונחה עצמים ואת הצורות להשתמש בהם בשפת ++C.

לבסוף הפרק האחרון - נושאים מתקדמים, מאפשר לך להכיר מספר נושאים נוספים הקיימים ב-++C ומאפשרים לך עבודה יעילה ונכונה יותר עם השפה.

טכני

כל השיעורים באתר מלווים בדוגמאות קוד אינטראקטיביות, המאפשרות לך לקבל הסברים בנוגע לקוד. תוך כדי העברת העכבר על שורות הקוד, יופיע חלון הסבר ושורות הקוד שאליהן מתייחס ההסבר יצבעו בצהוב.
לדוגמא, העבר את העכבר על דוגמת הקוד הבאה:

void main()
{
 printf("Hello World!");
}
העבר את העכבר על שורות הקוד בכדי לקבל הסבר מפורט

בנוסף, בתום כל שיעור יש באפשרותך להתבונן בדוגמאות הרצה ע"י לחיצה על הקישור:


פעולה זו תפתח חלון מוקטן שבתוכו קוד המאפשר גם הוא קבלת הסברים ע"י העברת העכבר על שורות הקוד. בנוסף, כל הדוגמאות ניתנות להורדה אל המחשב ע"י לחיצה על כפתור ההורדה וע"י לחיצה על כפתור ההרצה, ייפתח חלון המכיל את תוצאת ההרצה של התוכנית.


כל פרקי הלימוד באתר מלווים בבחנים אינטראקטיביים. בחנים אלו כוללים מספר שאלות, כל שאלה מתייחסת לקטע קוד מסוים ולכל שאלה מספר תשובות אפשריות מתוכן ניתן לבחור אחת בלבד.
לאחר שתעבור על כל השאלות תגיע לדף הסופי בבוחן בו תראה את הציון אותו השגת בבוחן, תוכל להיזכר בכל שאלה ולראות את ההסבר לפתרון השאלה:

שאלה: נכון מאוד !
 
לבסוף יש באפשרותך לפתח יחד עם האתר פרוייקט מסכם.
בניית הפרוייקט מחולקת למשימות. בכל משימה תצטרך לממש מחלקה ו/או פונקציה בהתאם להוראות. תוכל להיעזר ברמזים, ע"י לחיצה על הקישור:

רמז 1

לאחר כל משימה, יש באפשרותך לחזות בפתרון האתר למשימה זו ולבסוף תוכל להוריד מהאתר את התוכנית השלמה כולה.